Tiskové zprávy

 • Rekonstrukce Jídelny Libušín je u konce, muzeum nyní hledá nájemce

  Po šesti letech končí rekonstrukce vyhořelé Jídelny Libušín na Pustevnách. Národního muzeum v přírodě, které tento objekt společně se sousedním hotelem Maměnka provozuje, nyní hledá nájemce obou objektů.

 • Národní muzeum v přírodě uzavírá pro návštěvníky všechna svá muzea a jejich jednotlivé areály zpřístupněné veřejnosti

  Národního muzeum v přírodě v návaznosti na nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR a po doporučení Ministerstva kultury ČR uzavírá s okamžitou platností pro návštěvníky všechna svá muzea a jejich jednotlivé areály. Veřejnosti tak zůstane uzavřeno Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubnice i Valašské muzeum v přírodě a to až do odvolání. Zrušeny jsou v této chvíli také edukační pořady pro školy plánované v těchto muzeích na měsíce březen a duben. O konání velikonočních pořadů bude rozhodnuto s ohledem na vývoj situace kolem koronovairu.

 • Muzea v přírodě zvou na Masopust

  Tři ze čtyř muzeí Národního muzea v přírodě zvou v sobotu 15.2. na první program letošního roku – Masopust. Spousta dobrého jídla a pití a také tradiční masopustní obchůzky s bohatým doprovodným programem jsou připraveny v rožnovském Valašském muzeu v přírodě, v Muzeu v přírodě Zubrnice i v Hanáckém muzeu v přírodě.

 • Národní muzeum v přírodě se představí na veletrhu cestovního ruchu Holiday World

  Od čtvrtku 13. do neděle 16. února se Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea představí na jednom z největších domácích veletrhů cestovního ruchu Holiday World v Praze.

 • Masopustní programy v Národním muzeu v přírodě začínají na Veselém Kopci

  V sobotu 1. února 2020 se v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční první program letošního roku – Masopust. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout tradiční obyčej, který je již deset let součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Masopustní obchůzky a masky na Hlinecku patří k pradávným obyčejům tradovaným obyvateli po generace.

 • Národní muzeum v přírodě se chystá na veletrh cestovního ruchu Regiontour

  Od čtvrtku 16. do neděle 19. ledna se Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea představí na jednom z největších domácích veletrhů cestovního ruchu Regiontour v Brně.

 • Národní muzeum v přírodě hlásí za rok 2019 rekordní návštěvnost

  Rekordní návštěvností se za rok 2019 mohou pochlubit dvě ze čtyř muzeí spadajících pod Národní muzeum v přírodě.  Do rožnovského Valašského muzea v přírodě zamířilo v loňském roce celkem 364.140 návštěvníků, což je o více než deset tisíc více než v roce 2018 a nejvíce za posledních 17 let. Muzeum v přírodě Vysočina navštívilo vloni 93.003 hostů, což je nejvíce za posledních dvacet let.

 • Muzeum v přírodě Zubrnice vede od minulého týdne Ivana Mikulecká

  Novou ředitelkou Muzea v přírodě Zubrnice je od minulého týdne magistra Ivana Mikulecká. Na základě vítězství ve výběrovém řízení ji do funkce jmenoval generální ředitel Národního muzea v přírodě, pod nějž Muzeum v přírodě Zubrnice spadá, Jindřich Ondruš.

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka