Dětský den na Veselém Kopci

Oslavte s námi v soboru 1. června Den dětí na Veselém Kopci. Po celý den bude pro děti všech věkových kategorií připraven program v neopakovatelné atmosféře roubených chalup. Areál ožije představeními, tradičními dětskými hrami a dílničkami se zajímavým doprovodným programem.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

  • vyzkoušíte si tradiční dětské hry našich babiček a dědečků, např. cvrnkání kuliček, honění obruče, chůzi na chůdách nebo tlučení špačků
  • kdo si bude chtít odpočinout, může se projet na koňském povoze nebo se podívat na domácí zvířátka
  • na památku si můžete z našich dílniček odnést vlastnoručně vyrobenou růži, kterou se zdobí masopustní masky na Hlinecku, obrázek z tiskátek z brambor, bramborovou figurku a drobnost uplstěnou z vlny
  • komu vyhládne, může ochutnat, a dokonce si sám připravit něco dobrého

KULTURNÍ PROGRAM:

  • v 10.00 hodin * LOUTKOVÉ DIVADLO BAUEROVI JOSEFOV: KAŠPÁREK, KAŠPÁREK A KAŠPÁREK ANEB POHÁDKA PRO CHYTRÉ DĚTI
  • ve 13.00 hodin * LOUTKOVÉ DIVADLO BAUEROVI JOSEFOV: O PRASÁTKU
    Klasická loutková komedie o tom, že nebýt líný se přeci jen vyplatí!
  • ve 14.30 hodin * promítání pohádky ZAKLETÝ VRCH

Areál Veselého Kopce je přístupný v tyto dny návštěvníkům denně, s výjimkou pondělí, od 9.00 do 17.00. Od května mohou návštěvníci, po předchozí objednávce, absolvovat nový prohlídkový okruh Len na Veselém Kopci, Každé úterý (květen – říjen) od 13.00 ve společnosti tkalce Josefa Fidlera.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo koncem roku 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka