Loutky míří na Veselý Kopec

V sobotu 11. května ožije areál Veselého Kopce loutkami.  Loutkářská sobota pro děti a jejich hravý doprovod je připravena od 9.00 do 16.00 hodin. Akce se koná jako jeden z výstupů letošní celoroční spolupráce s Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi.

„Areál muzea ožije dřevěnými loutkami z nedalekého loutkařského muzea. Součástí programu budou pestrá loutková představení i hravý workshop pro všechny věkové kategorie. Děti si budou moci zkusit vyrobit loutku z papíru nebo si pohrát s marionetovým loutkovým divadélkem a probudit v sobě herecké nadání,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka hostitelského Muzea v přírodě Vysočina.

Program dne:

 • HEDVIKA ŘEZÁČOVÁ: STUDÁNKA A KOUZLO LESA
  Dva sourozenci, Mája a Eda, mají jediný úkol – pohlídat kocoura tety Jarmily. Co když si však milovaný mazlíček udělá výlet do čarovného lesa?
  - v 9.30 a 11.00 hodin, délka 45 minut
  - loutkové představení pro děti od 3 let

 • DIVADLO U STARÉ HEREČKY: ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI
  Klasická pohádka o tom, že když kamarádi drží za všech okolností při sobě, tak jim to pak společně nejlépe ladí.
  - v 13.30 a 15.00 hodin, délka 45 minut
  - loutkové představení pro děti od 3 let

LOUTKÁŘSKÝ WORKSHOP A LOUTKOVÁ DIVADLA NA HRANÍ
Máte rádi loutky, ale žádnou zatím nevlastníte? Zkuste si vyrobit loutku z papíru! Nebo si můžete pohrát s marionetovým loutkovým divadélkem a probudit v sobě herecké nadání.
od 10.00 do 16.00 hodin

Zároveň je sobota 11. května poprvé v České republice Dnem otevřených mlýnů. Tento den si připomeneme den výročí vzniku mlynářského znaku 13. května 1116. Komentovanými prohlídkami se do této akce zapojí také vodní obilní mlýn z Oldřetic na Veselém Kopci.

„Cílem je přiblížit zájemcům mlýn jako jeden z nejvýznamnějších vynálezů lidstva. Zájemci se mohou na Veselém Kopci zúčastnit komentovaných prohlídek uvedeného objektu. Během dopoledního bloku prohlídky povede PhDr. Radim Urbánek. Odpoledne se budu návštěvníkům věnovat já. Přiblížíme jim fungování mlýnu, proces mletí a spustíme stoupu na výrobu ječných krup či varnu povidel,“ uvedl Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

Akce se uskuteční za každého počasí. Areál muzea je otevřen od 9.00 do 17.00. Podrobnější informace na www.nmvp.cz.

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo koncem roku 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

 

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka