Netradiční večerní prohlídka Betléma v Hlinsku

V pátek 15. září se od 19.00 hodin uskuteční v památkové rezervaci lidové architektury Betlém v Hlinsku netradiční večerní prohlídka včetně komentovaných prohlídek a workshopů s názvem BETLÉMSKÁ MUZEJNÍ NOC.

„Oživeny budou vybrané objekty areálu. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky výstavy Probuzený poklad aneb výroba žinylkových textílií na Hlinecku s tkalcem Josefem Fidlerem spojené s prohlídkou jeho Tkalcovny na Betlémě i ukázky síťování, zpracování vlny či draní peří. Dozví se také, jak si naši předkové poradili bez dnešní pračky nebo žehličky. Pro děti i dospělé je navíc připravená výtvarná dílnička, ve které si budou moci obléknout papírové panenky,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

Vstup do areálu je po celý večer zdarma. Program se koná od 19.00 do 22.00 hodin.

Program:

  • Domek čp. 178 – Komentovaná prohlídka výstavy Probuzený poklad aneb výroba žinylkových textilií na Hlinecku s tkalcem Josefem Fidlerem a Tkalcovny na Betlémě
    - začátek komentované prohlídky v 19.15 a 20.45 hodin
  • Domek čp. 180 (pokladna, prodejna upomínkových předmětů) – Výtvarná dílnička pro děti i dospělé
  • Domek čp. 62 – Draní peří
  • Domek čp. 159 – Ukázka techniky síťování
  • Domek čp. 158 – Povídání o praní a žehlení
  • Domek čp. 161, světnice – Plstění ovčí vlny
  • Domek čp. 161, stodola – Zpracování vlny a předení na kolovrátku

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo koncem roku 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce