Valašské muzeum v přírodě

Vydejte se s námi do dob dávno minulých. Poznejte laskavý a přitom drsný život malebného Valašska na přelomu 19. a 20. století.

Covid-19 pokyny

Aktuální epidemická opatření platná v našem muzeu

Více informací
1 2 3 4

Připravované akce

září 2021

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3 4
5
6 7 8 9 10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25 26
27
28
29 30
1
2
3

Voňavá krása v Dřevěném městečku

Již druhou sezonu mohou návštěvníci obdivovat rozkvetlé růže vysázené před klátovými úly s vyřezávanými česny vedle rožnovské radnice a také kolem kostela sv. Anny v Dřevěném městečku. 

Více

Výstavba objektu Hájovny

K prvním stavbám nového areálu Kolibiska patří Hájovna, která se pomalu začíná budovat na pozemcích muzea za Valašskou dědinou.

Více

Co u nás naleznete?

Valašské muzeum v přírodě v  Rožnově pod Radhoštěm a je největším muzeem svého druhu v České republice. Je tematicky rozčleněno na tři areály – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu – v nichž v přirozené krajině stojí  originální roubené stavby přenesené z terénu i kopie a rekonstrukce historických budov. K návštěvníkům všech věkových skupin muzeum promlouvá prostřednictvím expozic utvořených na základě skutečných příběhů jednotlivců nebo celých rodin v minulosti žijících a pracujících na Valašsku.

Již jeho zakladatelé usilovali o vytvoření živého muzea – areály proto během celého roku ožívají pořady a akcemi zaměřenými na prezentaci běžného života, folkloru, obřadů, zvyků a rukodělných technologií. Do mnohých z nich se mohou návštěvníci aktivně zapojit a odnést si nevšední zážitek či vlastnoručně vyzkoušet nelehkou práci našich předků. Muzeum rovněž spravuje areál dřevěné secesní architektury Dušana Samo Jurkoviče na Pustevnách, který je národní kulturní památkou.

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka