Oslavte Den muzeí v Národním muzeu v přírodě

Mezinárodní den muzeí, který v letošním roce připadá na úterý 18. května, budou moci návštěvníci přivítat i v jednotlivých složkách Národního muzea v přírodě a to vstupným zdarma do jednotlivých muzeí či jejich areálů. Právě v tento den pro návštěvníky otevře letos poprvé své brány poslední z muzeí –  Muzeum v přírodě Zubrnice.

Namísto prohlídek s průvodcem čeká na severu Čech návštěvníky několik novinek v samostatně přístupných objektech areálu Historické vesnice. „Na návštěvníky čeká prohlídka Domu z Loubí, dvůr Chmelařské usedlosti doplněný o nové exponáty a Kupecký krám s řemeslnými výrobky. Vernisáží v úterý 18. května v kostele sv. Maří Magdaleny zahájíme výstavu Jiří Kubový - Ztracené obrazy. Dle mimořádných opatření nebudou probíhat skupinové prohlídky s průvodcem, využijte příležitosti prohlédnout si vybrané exteriéry a interiéry individuálně.  Exteriéry Mlýnského údolí jsou nadále přístupné bez omezení, interiér Mlýna Týniště čp. 27 se poprvé otevře 22. května a bude přístupný po oba květnové víkendy. Historickou vesnici mohou zájemci navštívit, s výjimkou pondělí, po celý týden a to vždy od 9.00 do 18.00,“  uvedla Ivana Mikulecká, ředitelka muzea v přírodě Zubrnice.

V tento den nabízí volný vstup do areálu Veselý Kopec i Muzeum v přírodě Vysočina. Valašské muzeum v přírodě nabízí možnost volného vstupu do všech svých areálů – Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Hanácké muzeum v přírodě je v tento den uzavřeno (v květnu otevřeno pouze o víkendech).

Podrobnější informace k jednotlivým muzeím (včetně otevíracích dob, cen vstupného) naleznete na www.nmvp.cz.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

 

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce