Muzeum v přírodě Zubrnice bylo agenturou CzechTourism vybráno mezi 42 neobjevených skvostů Česka

Nejmladší muzeum v přírodě v České republice – Muzeum v přírodě Zubrnice – bylo vybráno mezi 42 neobjevených skvostů Česka. Seznam 42 cílů zveřejnila agentura CzechTourism.  Jedná se o seznam jedinečných, ale návštěvnicky mnohdy opomíjených míst, který si zaslouží větší pozornost cestovatelů, třeba i v nastávající turistické sezóně. Tento globální trend cestovního ruchu, objevování méně známých míst, se samozřejmě týká i cílů v České republice.

Muzeum v přírodě Zubrnice se snaží zachovávat budovy a vybavení dokládající vesnický způsob života a bydlení v oblasti Českého středohoří. Zpřístupněn je například komplex roubené zemědělské usedlosti včetně unikátní teplovzdušné sušárny na ovoce, expozice kupeckého krámu či vesnické školy a také barokní kostel sv. Maří Magdaleny. Muzeum je pro návštěvníky otevřeno denně, s výjimkou pondělí, od 9.00 do 18.00.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce