Muzeum v přírodě Zubrnice zve na Vánoce v Zubrnicích

V sobotu 9. a v neděli 10. prosince zveme do Muzea v přírodě Zubrnice na pořad Vánoce v Zubrnicích, kde si návštěvníci připomenou adventní a vánoční zvyky i českých Němců, které byly běžné na přelomu 19. a 20. století v oblastí Českého středohoří.

„Čerstvě upečená vánočka v kachlovém sporáku provoní světničku a všichni se necháme inspirovat tradiční výzdobou mikulášskými čertíky, polazy, vrkoči, stromečkem ozdobeným jablíčky, oříšky a perníčky. Dětem zpestříme prohlídku úkoly na vánoční stezce, mohou si také v dílnách vyrobit malou drobnost,“ pozvala na pořad ředitelka muzea Věra Kmoníčková.

Doplněním k víkendovému programu v Muzeu v přírodě Zubrnice budou ve dnech 1. – 15. prosince tematicky zaměřené prohlídky Advent a vánoční zvyky, které jsou určené školním skupinám. Plakát na akci zde.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

 

Připravované akce