Muzeum v přírodě Zubrnice zve na Páru v muzeu

V sobotu 10. září ožije Muzeum v přírodě Zubrnice pořadem nazvaným Pára v muzeu.   

„Návštěvníci si budou moci prohlédnout parní lokomobilu, která byla využívána pro pohon zemědělských strojů. Dům z Loubí oživí děti z Dětského domova na Střekově. Celý den se bude péct v kachlovém sporáku a společně s dětmi nakrouháme zelí, které našlapeme do zelňáku. Použijeme starý recept původních, německy mluvících obyvatel, kteří do zelí přidávali jalovec. Návštěvníci budou mít možnost nakrouhat jablka a vylisovat si čerstvý mošt z jablek nasbíraných přímo v muzejním sadu. Kromě práce čeká především na dětské návštěvníky řada dávno zapomenutých her, kterými trávili volný čas jejich prarodiče. Ke zhlédnutí budou i tři současně probíhající výstavy: grafiky Martina Raudenského v domě z Loubí, Modlitby malíře Martina Kruliše v kostele Máří Magdalény a především nezapomenutelná výtvarná výstava Dráteník na vsi aneb v komoře je myš, která osloví úplně všechny. Vstupné se na tuto akci neplatí, zpoplatněny jsou pouze prohlídky s průvodcem, které probíhají ve stanovených časech po celý den a je samozřejmě možné přijet i po kolejích,“  pozvala na zajímavou sobotu Věra Kmoníčková z Muzea v přírodě Zubrnice.

Muzeum v přírodě Zubrnice je pro návštěvníky otevřeno denně, s výjimkou pondělí, od 9.00 do 18.00. O víkendech a státních svátcích je možnost až do konce října přijet do Zubrnic, do muzea, historickým vlakem, který provozuje Zubrnická museální železnice.

 

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka