Jídelna Libušín i hotel Maměnka mají nového nájemce. Národní muzeum v přírodě uzavřelo smlouvu o provozování obou objektů se společností Beskydy 4 all.

Nově zrekonstruovaná Jídelna Libušín i sousední hotel Maměnka mají nového nájemce. Je jím společnost Beskydy 4 all z Janovic, která chce Jídelnu Libušín jako restauraci otevřít v průběhu září. Minimálně do konce srpna tak bude Libušín fungovat jako expoziční objekt Národního muzea v přírodě s bezplatnými komentovanými prohlídkami.

Společnost Beskydy 4 all se na základě uzavřené platné smlouvy stala novým nájemcem Jídelny Libušín a hotelu Maměnka. „Beskydy 4 all uspěly ve třetím výběrovém řízení, které jsme vyhlásili, nejlepší nabídkou. A vzhledem k tomu, že mají s provozem horského restauračního zařízení bohaté zkušenosti, věříme, že návštěvníci Pusteven a Jídelny Libušín se mohou těšit nejen na krásně rekonstruované prostory (více o otevření obnovené Jídelny Libušín v samostatné tiskové zprávě – zde, pozn. autor), ale také na zajímavou a kvalitní gastronomickou nabídku,“ uvedl při podpisu smlouvy generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Společnost Beskydy 4 all si objekty Libušín a Maměnku převezme do nájmu na konci srpna s tím, že v průběhu září plánují její jednatelé zkušební provoz a od 1.10.2020 pak ostrý provoz v plném rozsahu.

„Jsme rodinná firma, která měla a má zájem provozovat restaurační zařízení v horském prostředí. Máme kolem sebe skvělé lidi, výborný mladý tým v čele s vynikajícím šéfkuchařem a tak jsme přesvědčeni o tom, že můžeme uspět v nabídce pro návštěvníky i v relativně velké konkurenci na Pustevnách. Jídelnu Libušín a její gastronomickou nabídku budeme stavět samozřejmě především na kvalitní vlašské kuchyni, ale plánujeme připravovat i tematické gastro-víkendy a chceme nabízet i zážitkovou kuchyni. Ale samozřejmě ruku v ruce s tím, v jakém objektu budeme fungovat, protože velmi dobře víme, jaký je genius loci Libušína,“ popsal plány nájemce jednatel společnosti Beskydy 4 all Jakub Nykl s tím, že na Libušíně budou organizovat také akce pro uzavřené skupiny jako například oslavy nebo svatby. „Ale v maximálně se chceme otevřít veřejnosti. Provozovat Jídelnu Libušín i hotel maměnka je pro nás velkou výzvou, přistupujeme k tomu s velkou pokorou a budeme se snažit, abychom návštěvníkům Pusteven a Libušína pobyt na horách maximálně zpříjemnili.

 

Fotografie z podpisu smlouvy naleznete zde.

Zpracoval:

Mgr. Tomáš Gross

tiskový mluvčí, PR, marketing,

Národní muzeum v přírodě, přísapěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Připravované akce