VESELÝ KOPEC HRAJE DĚTEM I JEJICH RODIČŮM
V areálu Veselého Kopce se v sobotu 4. července 2026 od 18.00 do 22.00 hodin uskuteční letní podvečerní program Veselý Kopec hraje dětem i jejich rodičům. Návštěvníci všech generací si budou moci společně užít koncert, tvořivé dílničky pro děti i romantickou podvečerní procházku muzeem.
První červencovou sobotu zahájí od 18.00 hodin koncert Old Time Dixieband Konzervatoře Pardubice, který rozezní areál známými filmovými melodiemi. Hudba v kulisách lidových staveb vytvoří neopakovatelnou atmosféru letního podvečera a nabídne příjemný zážitek pro všechny zúčastněné.
Po skončení koncertu bude od 19.00 do 22.00 hodin následovat podvečerní prohlídka Veselého Kopce. Návštěvníci budou mít příležitost poznat muzeum v netradičním čase, kdy se stavení postupně ponoří do klidné večerní atmosféry a získají zcela jiné kouzlo než během běžného dne.
Pro děti budou připraveny tvořivé dílničky. V usedlosti Pilných čp. 4 si budou moci sestavit vlastní chaloupku v rámci dílny Lepší veselokopecká chaloupka nežli smutný zámek.
V půdním prostoru statku z Mokré Lhoty vznikne dílna Hurá na pastvu, kde si malí návštěvníci vyrobí domácí zvířátko inspirované výstavou Když obyčeje kvetou.
Chybět nebude ani drobné občerstvení. Ve mlýně bude připraven chléb s povidly, návštěvníci si budou moci vychutnat také zmrzlinu nebo kávu.
„První červencovou sobotu jsme připravili program pro společné setkání rodin. Zatímco dospělí si mohou vychutnat koncert a jedinečnou atmosféru podvečerního Veselého Kopce, děti si užijí hry, tvoření a objevování muzea. Věříme, že si každý najde to své a odveze si domů příjemný zážitek ze začátku letních prázdnin,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka muzea.
Na všechny programy si mohou návštěvníci zakoupit také on-line vstupenky. Podrobnější informace o prohlídkách (včetně otevíracích dob, termínů a cen vstupného) naleznete na www.nmvp.cz/vysocina.
Zpracovala:
Vendula Tesařová
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum v přírodě Vysočina, Národní muzeum v přírodě
Tel.: 469 326 415
Mob.: 778 775 895
Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo koncem roku 2018 a sdružuje pět muzeí, tři z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu, a je proto jedinečné.



