Muzeum v přírodě Zubrnice má novou ředitelku

Novou ředitelkou Muzea v přírodě Zubrnice je od listopadu 2021 Ing. Věra Kmoníčková. Uspěla ve výběrovém řízení, které vyhlásilo Národní muzeum v přírodě v průběhu září, a do funkce byla jmenována 3. listopadu. 

Dočasně tak vystřídala Mgr. Ivanu Mikuleckou, která se již těší na plnění svých mateřských povinností.

„Paní Kmoníčková předložila při výběrovém řízení velmi kvalitní materiály a osobní představy týkající se fungování a rozvoje muzea. Jako velký klad také vnímám její předchozí práci na manažerských pozicích v kulturní oblasti a zkušenosti s řízením kolektivu osob. Věřím, že její působení v Muzeu v přírodě v Zubrnicích bude velmi dobré a povede jeho k všestrannému rozvoji,“ uvedl generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

„Těší mě, že se mi podařilo vedení muzea přesvědčit o mých předpokladech k výkonu této funkce a věřím, že se nám s kolegy podaří navázat na dosavadní myšlenky a koncepci fungování muzea, rozvinout nabízené služby a obohatit návštěvníky o nové zážitky,“ doplnila ředitelka muzea Věra Kmoníčková.

Ing. Věra Kmoníčková je absolventkou Vysoké školy zemědělské v Praze. V minulosti pracovala jako ředitelka Městského kulturního zařízení v Litoměřicích či manažerka výstav Zahrady Čech.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143; Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu, a je proto jedinečné.

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka