Veselý Kopec ožije textilem a módou

V sobotu 4. června ožije areál Veselého Kopce oblíbeným programem Devatero řemesel aneb Od vlákna ke košili. Návštěvníci se tak mohou těšit na představení různých textilních technik, ukázky výroby a výrobky si mohou také koupit. Program je součástí oslav 50. výročí založení Muzea v přírodě Vysočina.

„S pomocí pozvaných řemeslníků představíme našim návštěvníkům zpracování lnu, kopřiv, předení a plstění vlny, necování, vyšívání, paličkování, pletení, tkané výrobky, výrobu modrotisku, zhotovování krojových součástí, bělení plátna, praní, mandlování a žehlení, dále textilní kuchyňské a bytové doplňky i textilní hračky. Pro milovníky dámské i pánské módy je připravena zajímavá nabídka autorských oděvů inspirovaných tradicemi ve spojení se současnými trendy a módní přehlídky. Návštěvníci si budou moci výrobky řemeslníků také zakoupit nebo si mnohé činnosti alespoň vlastnoručně vyzkoušet. Celý den zpříjemní mužský pěvecký sbor Bratříčci ze Slovácka,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

Součástí programu jsou:

Komentovaná prohlídka Příběh lněného semínka v 10.00 a ve 13.00 hodin

Přehlídka lněných oděvů Ateliéru Smiling sun Dany Kozákové z Ústí nad Orlicí v 11.00 hodin/amfiteátr

Přehlídka lidového oděvu z depozitářů Muzea v přírodě Vysočina ve 14.00 hodin/ amfiteátr

 

Areál muzea je v červnu otevřen denně, kromě pondělí, od 9.00 do 17.00. Podrobnější informace na www.nmvp.cz.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce