Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích zve na pohodové rozloučení s prázdninami

Jízdu na koni, výtvarné dílny či divadlo nabídne Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích na Olomoucku. Tradiční akce nazvaná Koniny se uskuteční v neděli 27. srpna. 

               

„Na konec prázdnin připravujeme celodenní speciální program věnovaný dětem, který se odehrává v prostředí Kameníčkova gruntu. Mohou si u nás vyzkoušet různé soutěže, výtvarnou dílnu, projet se v sedle koně nebo ve vozíku taženém poníkem. Chybět nebude ani divadelní představení Studia bez kliky, které umí vytvořit opravdu jedinečnou atmosféru,“ uvedl Petr Vodešil, vedoucí Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích.

 

K poslechu i tanci zahraje Cimbálová muzika Parádnica z Velké Bystřice, chybět nebudou regionální speciality nebo možnost ochutnat dobrou brazilskou kávu. „Tato akce je příležitostí, jak naše muzeum představit trochu jinak a přiblížit ho i našim malým návštěvníkům. Je určená pro ty, kteří se zajímají o historii hanácké vesnice a života na gruntě, ale i pro ty, kteří se chtějí jednoduše pobavit v klidném a přátelském prostředí a odpočinout si od ruchu běžných věcí,“ dodal Petr Vodešil.

 

S prázdninami se v muzeu rozloučíme Koninami v neděli 27. srpna od 10 do 17 hodin. Více informací najdete na webu muzea www.nmvp.cz a sociálních sítích.

 

Kontaktní osoba:

Petr Vodešil

Vedoucí Hanáckého muzea v přírodě

Email: petr.vodesil@nmvp.cz; telefon: 775 858 538

Sociální sítě: Facebook | Instagram

 

Areál Hanáckého muzea v přírodě je jedinečným dokladem hliněného lidového stavitelství z oblasti Hané. Muzeum se skládá ze tří špaletových stodol z první poloviny 19. století a jedné stodoly z roku 1987, na které navazuje zahrada s ovocnými stromy a kompletní hanácký statek s obytnou a hospodářskou částí z roku 1876. Na jaře 2022 byla otevřena ranně novověká roubená stodola ze Skaličky na Hranicku. Hanácké muzeum v přírodě je organizační složkou Národního muzea v přírodě se sídlem v Rožnově pod Radhoštěm.

 

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka