Mlýnská dolina

max 60 min
prohlídka jen s průvodcem

Mlýnská dolina je unikátním souborem živých staveb a zařízení, která jsou v provozu díky síle horské vody, ale i lidských rukou. Rozkládá se na rovině údolní louky u starého vodního náhonu, kde byly postupně od 70. let. 20. století postaveny technické objekty dokumentující rozvoj a specializaci hospodářství na vesnici od druhé poloviny 17. do 19. století.
Návštěva Mlýnské doliny, zpřístupněné od roku 1983, nabízí jedinečnou možnost spatřit v pohybu vodní mlýn, pilu a valchu. V hamru uvidíte, jak pracoval kovář. Těžká kladiva bývají spouštěna mimořádně. Také lisování oleje probíhá s ohledem na stáří stroje jen při tematických pořadech. Na začátku prohlídky ve vozovně z Ostravice se seznámíte se starými dopravními prostředky a zemědělskou technikou z konce 19. a první poloviny 20. století.

Otevírací doba

1. 5. - 30. 6. Po - Ne 9:00 – 17:00
1. 7. - 1. 9. Po - Ne 9:00 – 18:00
Mlýnská dolina

Vstupné

Dospělí 80 Kč
Snížené 60 Kč
Děti 6 - 15 let 40 Kč
Zvíře 20 Kč
Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a až 4 děti do 15 let) 160 Kč
  • Základní vstupné: návštěvníci VMP
  • Skupinové vstupné: 15 platících osob + 1 zdarma
  • Okružní vstupenka: platí do všech areálů na jeden den
  • Snížené vstupné: studenti, senioři (nad 65 let), držitelé průkazu ZTP, držitelé Evropské karty mládeže EYCA, držitelé karet ISIC, ITIC, IYTC, ALIVE
  • Dětské vstupné: děti od 6 do 15 let
  • Rodinné vstupné: max. 2 dospělí a až 4 děti do 15 let
  • Poplatek za 1 zvíře s náhubkem a na vodítku
  • Vstup zdarma: děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P včetně doprovodu, držitelé novinářského  průkazu, karty AMG, ICOM, ČSMP, ZMS, ÚMPS, SMWP, dětské domovy a vesničky SOS na základě předchozí písemné objednávky, zaměstnanci příspěvkových organizací Ministerstva kultury ČR po prokázání příslušnou zaměstnaneckou kartou včetně max. tří osob jejich doprovodu.
  • Zvláštní slevy: 20% - držitelé karty „Rodinný pas“, 25 % - z okružní vstupenky pro držitelé karty „Rožnov Card“, 25% - z okružní vstupenky program „REGIONPARTNER“ pro podnikatelské subjekty

Další informace

Otevírací doba a ceník vstupného 

Mlýnská dolina je pro veřejnost otevřena od května do konce září. V měsících říjen až listopad je otevřeno jen o víkendech.
V mimosezonním období (prosinec – duben) jsou přístupné pouze exteriéry. 

Způsob prohlídky areálu

Prohlídka probíhá pouze s průvodcem a trvá cca 60 minut. 

Terén a přístupnost 

Rovinatý a nenáročný terén umožnuje přístup všem návštěvníkům i tělesně postiženým.

Služby v areálu

V areálu není WC, ani možnost občerstvení.

Návštěvní řád Mlýnské doliny naleznete zde.

Národní muzea v přírodě

Úvodní stránka