Aktuálně


Voňavá krása v Dřevěném městečku

Již druhou sezonu mohou návštěvníci obdivovat rozkvetlé růže vysázené před klátovými úly s vyřezávanými česny vedle rožnovské radnice a také kolem kostela sv. Anny v Dřevěném městečku. 

Více

Výstavba objektu Hájovny

K prvním stavbám nového areálu Kolibiska patří Hájovna, která se pomalu začíná budovat na pozemcích muzea za Valašskou dědinou.

Více

Letní komentované prohlídky

Na prázdninové měsíce jsme pro Vás připravili - bylinkové procházky, vyprávění valašských bájí a pověstí, prázdninové hraní, S písničkou Valašskou dědinou

Více

Libušín oceněn jako Muzejní počin roku 2020

Cena byla udělena v rámci XIX. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, která
se snaží přispět ke všeobecnému zvýšení prestiže muzejních institucí a posílení obecného chápání smyslu jejich existence jako strážců kulturního a přírodního dědictví České republiky

Více

Zahájení výstavby nového areálu

Po více jak čtyřiceti letech buduje Valašské muzeum v přírodě další areál s názvem KOLIBISKA. Jedná se o výjimečný úkol, který nemá v současné době v naší zemi obdobu.

Více

O májových zábavách

Konec května je v mnoha obcích, nejen na Valašsku, časem májových zábav a kácením máje. Jde o jeden z pozůstatků tradic našich předků.

Více

Jarní pokrmy z Valašska

Strava našich předků bývala skromná po celý rok a o to více v jarním období, kdy už zásoby potravin docházely, a nová úroda byla v nedohlednu.

Více

Jarní práce hospodářů

Měsíc květen byl pro naše předky důležitý, protože se v něm odehrávalo množství zemědělských prací, jejíž výsledky zajistily obživu rodiny na celý rok. Hospodáři dobře věděli v jakou dobu je potřeba zasít. Kdyby vhodný čas propásli, riskovali by neúrodu. Nejedno lidové moudro tak upozorňuje na vhodný čas setí.

Více

Den muzeí

Každoročně po celém světě otevírají muzea 18. května své brány veřejnosti zdarma nebo za dobrovolné vstupné.

Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka