Pro rodiny s dětmi

Svou procházku Valašským muzeem v přírodě zahájíte v budově zvané Sušák.  Moderně upravený interiér historické stavby původně sloužící jako dílna k úpravě plátna poskytuje návštěvníkům řadu služeb. V jeho prostorách získáte základní informace o muzeu a naleznete zde centrální pokladny pro všechny areály muzea, sociální zařízení, možnost občerstvení i nákupu suvenýrů.

V přízemí a v prvním patře jsou návštěvníkům přístupné stálé expozice a dočasné výstavy  tematicky se vážící k dějinám a kultuře Valašska.  Pro příležitost konání konferencí, seminářů, workshopů, kongresů a jiných odborných akcí je Sušák vybaven konferenčním sálem ve druhém patře. 

Historický kolotoč

Radostné zážitky dětským návštěvníkům muzea nabízí funkční historický kolotoč stojící na louce mezi Billovou chalupou a Janíkovou stodolou v Dřevěném městečku. Jedná se o volnou rekonstrukci pouťových zařízení, na nichž se bavily děti v době druhé poloviny 19. století. K projížďce lákají pestrobarevná dřevěná řezbovaná zvířátka z dílny Romana Mikuše ze Vsetína a malovaná pole s výjevy z pohádek, bájí, české historie nebo s biblickými příběhy umístěná na konstrukci kolotoče. Kolotoč spouští obsluha.

Dvorek pro děti

Za sýpkou z Heřmanic se rozkládá dvorek pro děti, který malým návštěvníkům muzea přibližuje hravou formou život našich předků jak na hospodářství, tak v lesní krajině. Jeho prostorem děti provází různá dřevěná řezbovaná zvířátka. V jejich společnosti mohou plnit úkoly, schovávat se ve skrýších nebo ověřit svou mrštnost. Jedinečný herní dvorek pro děti vytvořili sochař Lukáš Gavlovský a řezbář Matěj Holub.

 

Hledačky (pracovní listy) pro zvídavé 

 

 

Připravované akce

Aktuálně

Prázdninové aktivity

Od července do srpna jsme pro Vás připravili aktivity, kterými si můžete zpestřit prohlídku areálu Valašské dědiny nebo si můžete zahrát příběhovou hru v Dřevěném městečku Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka