Hostinec s kupeckým krámem ze Zděchova

V muzeu je postavena vědecká rekonstrukce původní usedlosti, dodnes stojící v obci Zděchov. Ještě v první polovině 20. století sloužila jako obecní hostinec s doplňkovým provozem porážky zvířat a obchodu.

Původně obytný dům vznikl pravděpodobně v 19. století a později k němu byly přistavěny další stavby. Celková podoba usedlosti − hostinec, obchod s porážkou, ledovna a stodola s chlévy, se odvíjela od specifických potřeb vlastníků a tvoří celek atypický pro vesnické prostředí.

Zvláštností původní hospody byl tzv. koníček, hrací stroj, který stával v rohu ve výčepu. Dnes zde stojí funkční hrací stroj – orchestrion značky Klepetář, který umožňuje volbu osmi melodií k poslechu i tanci.

Hostinec slouží i u nás v muzeu svému původnímu účelu a poskytuje pohostinské služby. Můžete tady ochutnat jídla z tradiční valašské kuchyně. V kupeckém krámu si můžete zakoupit suvenýry z Valašska.

 

Celková kapacita restauračního zařízení je 35 osob.

 

Nájemce: Pavla Tomšejová

tel.: +420 571 757 188 , mobil: +420 774 202 315

e-mail: vmphospoda@centrum.cz

Připravované akce

Aktuálně

Letní aktivity od července do srpna

Na prázdninové měsíce jsme pro Vás připravili aktivity, kterými si můžete zpestřit prohlídku areálu Valašské dědiny nebo si můžete zahrát příběhovou hru v Dřevěném… Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka