Janíkova stodola

  • Přístupnost objektů

  • Vstup

Janíkova stodola byla postavena v roce 1990 jako divadelní a kongresový sál pro 260 diváků. Využívá se především pro vystoupení nejen folklórních souborů a pořádání divadelních představení.

Prostor před budovou je bez výraznějších sklonů, dlážděn žulovými kostkami 20 x 20 cm. Bezbariérový vstup je zajištěn jednoduchým dřevěným nájezdem který překrývá 12 cm  přízemní trám dřevěné  konstrukce objektu. Vstupní dveře jsou stylizované, dřevěné, jednokřídlé š. 150 cm s kovanou klikou v historickém stylu,  směr otevírání ven z budovy.

Za vstupem je trojúhelníkové zádveří (přepony 2 x 240 cm) ohraničené skleněnými dvoukřídlými dveřmi (kyvné panty) 2 x 75 cm.

  • Interiér

Zádveří  navazuje na prostornou halu se šatnou, ze které se vchází v L části objektu přes jednoduché přímé betonové schody do balkonové části hlediště.

Přízemní část hlediště/sálu  přístupná chodbou š. 140cm, sestupňovanou 5 schody (v 20 x h 100 cm) do úrovní. Pro jednodušší vstup osob na vozíku do sálu/hlediště (na nejnižší úroveň) je využívána možnost  bočního vstupu (dvoukřídlé plné dveře 2 x 120 cm), který slouží  v běžném provozu jako východ ze sálu po představení.

  • Výtah není k dispozici.
  • WC

V objektu je „částečně přístupná“ toaleta bez předsíně, kabina (šířka 180 x hloubka 180 cm) má jednokřídlé plné dveře (š 90 cm) s otevíráním ven a zámkem typu FAB.

 WC mísa je umístěna  na  protější straně (z pozice vstupu) v L rohu místnosti, ve vzdálenosti 40 cm od zdi. Způsob nástupu diagonálně  přes levé sklopné madlo, na P straně WC mísy pevné madlo. Výška horní hrany sedátka 52 cm, splachování zadní.

Zdravotní umyvadlo š 65 cm, podjezd 80 cm s pákovou baterií, průtokovým ohřívačem vody, dávkovačem mýdla a zásobníkem papírových utěrek. Kabinka WC je bez zrcadla, osvětlení má automatický režim.

  • Parkování

Parkování je možné před objektem hlavních pokladen (vzdáleném cca 200 m od Janíkovy  stodoly), 2 ks VPS.

 

Mapováno 9/2022

Připravované akce

Aktuálně

Letní aktivity od července do srpna

Na prázdninové měsíce jsme pro Vás připravili aktivity, kterými si můžete zpestřit prohlídku areálu Valašské dědiny nebo si můžete zahrát příběhovou hru v Dřevěném… Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka