Janíkova stodola

  • Přístupnost objektů

  • Vstup

Janíkova stodola byla postavena v roce 1990 jako divadelní a kongresový sál pro 260 diváků. Využívá se především pro vystoupení nejen folklórních souborů a pořádání divadelních představení.

Prostor před budovou je bez výraznějších sklonů, dlážděn žulovými kostkami 20 x 20 cm. Bezbariérový vstup je zajištěn jednoduchým dřevěným nájezdem který překrývá 12 cm  přízemní trám dřevěné  konstrukce objektu. Vstupní dveře jsou stylizované, dřevěné, jednokřídlé š. 150 cm s kovanou klikou v historickém stylu,  směr otevírání ven z budovy.

Za vstupem je trojúhelníkové zádveří (přepony 2 x 240 cm) ohraničené skleněnými dvoukřídlými dveřmi (kyvné panty) 2 x 75 cm.

  • Interiér

Zádveří  navazuje na prostornou halu se šatnou, ze které se vchází v L části objektu přes jednoduché přímé betonové schody do balkonové části hlediště.

Přízemní část hlediště/sálu  přístupná chodbou š. 140cm, sestupňovanou 5 schody (v 20 x h 100 cm) do úrovní. Pro jednodušší vstup osob na vozíku do sálu/hlediště (na nejnižší úroveň) je využívána možnost  bočního vstupu (dvoukřídlé plné dveře 2 x 120 cm), který slouží  v běžném provozu jako východ ze sálu po představení.

  • Výtah není k dispozici.
  • WC

V objektu je „částečně přístupná“ toaleta bez předsíně, kabina (šířka 180 x hloubka 180 cm) má jednokřídlé plné dveře (š 90 cm) s otevíráním ven a zámkem typu FAB.

 WC mísa je umístěna  na  protější straně (z pozice vstupu) v L rohu místnosti, ve vzdálenosti 40 cm od zdi. Způsob nástupu diagonálně  přes levé sklopné madlo, na P straně WC mísy pevné madlo. Výška horní hrany sedátka 52 cm, splachování zadní.

Zdravotní umyvadlo š 65 cm, podjezd 80 cm s pákovou baterií, průtokovým ohřívačem vody, dávkovačem mýdla a zásobníkem papírových utěrek. Kabinka WC je bez zrcadla, osvětlení má automatický režim.

  • Parkování

Parkování je možné před objektem hlavních pokladen (vzdáleném cca 200 m od Janíkovy  stodoly), 2 ks VPS.

 

Mapováno 9/2022

Připravované akce

Aktuálně

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka