Hlavní pokladny - Sušák

Adresa: Palackého 634, 75661 Rožnov pod Radhoštěm

  • Přístupnost objektů

  • Vstup

Hlavní pokladny jsou umístěny v přízemí rekonstruované patrové budovy sušírny barveného textilu. První patro budovy je využíváno  pro výstavy, ve druhém patře je sál využívaný pro konference a přednášky.

Před vstupem do budovy je prostor (s mírným podélným stoupáním) dlážděný žulovými kostkami (10 x 10 cm) navazující na 4 pohodlné schody (v 15 x h 30 cm) vedoucí do vstupu. Pro vozíčkáře je instalovaná jednoramenná rampa (délky 9 m, jednostranné zábradlí, sklon rampy do 8 %). Vstupní dveře jsou skleněné dvoukřídlé (š 2 x 95 cm, automaticky posouvací do stran), označení skleněných ploch ve v 115 cm. Vstup bez akustického orientačního majáčku, bez zvonku. Ve vstupní části objektu nejsou schody.

  • Interiér

Vnitřní členění budovy řešeno příznivě pro TP – široké prostory (koridor k pokladnám), dveře  š. 80 cm a více, přechody bez prahů, výtah pro přístup do pater s výstavními prostorami.

V pravé části budovy umístěno dřevěné lomené schodiště  do pater (přístupy k výstavám). Dveře v patrech  š. 80 cm a víc, bez prahů, označené štítky v rámci navigačního systému budovy. U fotovýstavy v 1. patře mimoúrovňová dřevěná rampa (š 350 x d 300 cm, sklon do 11 %).

Tripodové turnikety před vstupem do výstavy Městečko pod Radhoštěm instalované v přízemní části budovy (po domluvě s personálem je možnost vstupu mimo turnikety).

  • Výtah

Osobní výtah umístěn v P části budovy, vedle schodiště, volně dostupný režim používání. Manipulační plocha před výtahem  dostatečná, prostor volně navazuje na hlavní halu pokladen. Ovladač k výtahu na P straně ode dveří ve v. 110 cm (opatřen Brailovým písmem),  kabinka výtahu (h. 140 x š.110 cm) vybavena madlem, zrcadlem a sedátkem; dveře výtahu plné, nerezové š. 100 cm, automaticky zasouvací (2 x 50 cm).

  • WC

Bezbariérové WC bez předsíňky, dveře do kabinky jsou jednokřídlé, plné, š. 95 cm, otevírají se mechanicky ven z kabinky, bez madla, WC zámek.

Kabina (š 220 x h 260 cm) s automatickým ovládáním osvětlení. WC mísa umístěna na pravé straně od vstupu, výška  horní hrany sedátka 51 cm, vzdálenost od zdí dostatečná (40 cm P strana), sklopné madlo pro nástup na L straně WC mísy, pevné madlo mezi WC mísou a zdí na P straně. Splachování na stěně za mísou.

Zdravotní umyvadlo (š 65 cm, podjezd 80 cm), páková baterie. Polohovací zrcadlo (40 x 60 cm) středová výška 150 cm.

Dalším vybavením kabinky je sklápěcí  přebalovací pult (zavěšený na stěně před WC mísou).

  • Parkování

Vyhrazené parkovací stání (2 místa) je 50 m před objektem hlavních pokladen.

 

Mapováno 8/2022

 

   

 

Připravované akce

Aktuálně

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka