Genealogické centrum - Jaroňkova vila

Adresa: Čechova č.p. 518, 75661 Rožnov pod Radhoštěm 

  • Přístupnost objektů

  • Vstup

Členitá budova bývalé  vily sourozenců Jaroňkových postavená na konci 19. století  nyní poskytuje zázemí odborným pracovníkům oddělení dokumentace a genealogického centra, které je umístěno v jejím přízemí. Kanceláře v podkrovní části budovy jsou využívány kolegy z útvaru pro odbornou činnost.

Ke vstupu do budovy vede z přístupové asfaltové komunikace dlážděný chodník, končící 2 betonovými schody (v 17 x h 32 cm) před dvoukřídlými vstupními dveřmi š 100 cm (2 x 50 cm křídlo, samouzavírací dvoustranný pant). Dveře jsou opatřeny z vnitřní strany madlem. Zvonek pro přivolání obsluhy je na L straně dveří ve výšce 120 cm.

  • Interiér

Členitý interiér  využívá původní dispoziční řešení budovy -  za zádveřím je dlážděná chodba se vstupem do badatelny (plné jednokřídlé dveře š 80 cm, výška prahu do 2 cm)  a kanceláře vedoucího oddělení dokumentace. Badatelna je s pomocí obsluhy dostupná i osobám s hendikepem.

Ve střední části zádveří navazuje chodba na jednostranné lomené betonové schodiště (s odpočívadly a kovovým zábradlím) vedoucí ke kancelářím pracovníků útvaru pro odbornou činnost umístěným v podkrovní části budovy. Mimoúrovňové schodiště zpřístupňuje levou část budovy využívanou pracovníky fotoarchivu, dokumentátory a kurátory sbírek.

  • Výtah není k dispozici.
  • WC

V objektu  je pouze běžné WC, které má rozměr a dispozici kabiny nevyhovující pro využití tělesně postiženými, přístup k WC je navíc pouze přes schody.

  • Parkování

Bez vyhrazeného parkovacího stání.

 

Mapováno 8/2022

Připravované akce

Aktuálně