Valašská dědina - opravdu zmizelý svět?

Výstava
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Expozice Valašská dědina – opravdu zmizelý svět? bude Vaší první zastávkou při cestě do Valašské dědiny. Její prohlídka umožňuje nahlédnout do života našich předků, který nebyl pohádkovou romantikou ani primitivním živořením, a díky tomu, že byl pevně založený na respektování přírody a lidské přirozenosti, může nás v mnohém inspirovat i dnes.

Místo konání: Dům Pod Strání

Vstupné: zdarma ke vstupence do Valašské dědiny

Otvírací doba: shodná s otvírací dobou Valašské dědiny

Výstava Vám pomůže lépe vnímat prostředí, které záhy navštívíte. Ukazuje, že lidský život je odnepaměti založen na několika pilířích – věcech, které řešily všechny generace a budou důležité i pro generace, které přijdou po nás. Nejdůležitější hodnoty zůstávají, jejich vnímání a prožívání se však stále mění.

Zkuste si zapamatovat, které to jsou a co pro naše předky znamenaly. Když pak budete procházet Valašskou dědinou, můžete v ní číst jako v knize. Podle velikosti a vybavení domu poznáte, zda v něm bydleli lidé chudí, nebo bohatí, čím se živili a co všechno museli udělat, aby si své živobytí vydobyli.

Pomocí kontrastů minulosti se současností výstava nabádá k zamyšlení a zároveň nabízí inspiraci pro osobní život každého z nás. Výstava se tak stává rozcestníkem a nenásilným klíčem k poznání, které Valašská dědina nabízí.

Až dojdete na konec, můžete si vzít s sebou na cestu hledačku, pomocí které se budete ve Valašské dědině dozvídat nové věci, a když vyluštíte tajenku, dovede vás až k pokladu.


Soubory ke stažení