Modrotiskové dílny pro veřejnost - pokročilé

Workshop
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Tvořivá dílna pro veřejnost zaměřená na tradiční výrobu modrotisku.

Program určený pravidelným návštěvníkům Modrotiskových dílen pro veřejnost a návštěvníkům znalým této problematiky – proto nezahrnuje úvodní seznámení s technikou modrotisku, návštěvu výstavy ani promítání dokumentu. Rovnou se pustíme do tisku na plátno. Každý účastník bude mít k dispozici celý pracovní stůl a tím pádem i větší kus plátna ke zpracování (cca 80 x 160 cm). Připraveno je několik vzorových výrobků (prostírání, zástěra, kolová sukně, šaty aj.), ale zvážíme i možnosti výroby Vašich vlastních námětů.

Natištěné plátno bude následně zasláno k obarvení opět do modrotiskové dílny Danzinger (Olešnice na Moravě) a po zpětném doručení pláten si své hotové dílo budete moci v muzeu vyzvednout. (V případě zájmu lze uskutečnit i workshop určený k dokončení výrobků – sešití aj.)

  • začátek pořadu: 17.00 hod
  • délka pořadu: cca 120 min
  • místo konání: Živý dům
  • určeno pro: dospělé a starší děti (2. stupeň ZŠ a výše)

Počet míst omezen (ve skupině může současně pracovat maximálně 5 osob), proto si pro účast na programu rezervujte termín v rezervačním systému zde

případě plné obsazenosti kursu nám o svém zájmu o účast, prosím, napište na níže uvedený email. Pokud se podaří vypsat další termín – nabídneme vám jej.

  • spuštění rezervačního systému: 1. 9. 2023 v 9.00 
  • možnost registrace v rezervačním systému zde
  • jednotné vstupné: 500 Kč (pro workshop nelze uplatnit pernamentku) 

 

Kontakt

Bc. Denisa Hrůzková

muzejní pedagog

denisa.hruzkova@nmvp.cz
571 757 142
730 806 618

specializace: organizace a realizace edukačních programů, lektorská činnost