Maměnka

Hotel Maměnka byl postaven v letech 1897 – 1899 jako lidová útulna s patnácti pokoji a společnou noclehárnou.

Objekt, který nese nezaměnitelný rukopis Dušana Jurkoviče, byl podobně jako Jídelna Lbišín zdevastován druhou světovou válkou. A po jejím skončení dokonce hrozila této výjimečné dřevostavbě demolice, neboť vlastník, Pohorská jednota Radhošť neměla dostatek prostředků na její opravu. Na Pustevny v roce 1948 přijel i tehdy 79letý Dušan Samo Jurkovič, aby se osobně zasadil o její zachování. Když byla Pohorská jednota Radhošť počátkem 50. let minulého století nuceně rozpuštěna, ujal se oprav nový majitel – Valašské hotely a restaurace. V polovině 80. let byl nucen Maměnku uzavřít a znovu jí hrozil zánik. Náročná rekonstrukce se uskutečnila až po vyhlášení Pusteven, a tedy i Maměnky, Národní kulturní památkou. Do své péče je kvůli tomu v roce 1995 převzalo Valašské muzeum v přírodě.

Od roku 2003 poskytuje zdejších 11 hotelových pokojů možnost příjemného ubytování. Maměnka si zachovala svůj šarm a současně se přizpůsobila nárokům dnešní doby, takže i vám může nabídnout tříhvězdičkový standard.

Kontakt na nájemce hotelu Maměnka naleznete zde.

Připravované akce

Aktuálně

Letní aktivity od července do srpna

Na prázdninové měsíce jsme pro Vás připravili aktivity, kterými si můžete zpestřit prohlídku areálu Valašské dědiny nebo si můžete zahrát příběhovou hru v Dřevěném… Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka