Uzavření muzea

Národní muzeum v přírodě uzavírá pro návštěvníky všechna svá muzea a jejich jednotlivé areály zpřístupněné veřejnosti

 

Národní muzeum v přírodě v návaznosti na nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR a po doporučení Ministerstva kultury ČR uzavírá s okamžitou platností pro návštěvníky všechna svá muzea a jejich jednotlivé areály. Veřejnosti tak zůstane uzavřeno Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubnice i Valašské muzeum v přírodě a to až do odvolání. Zrušeny jsou v této chvíli také edukační pořady pro školy plánované v těchto muzeích na měsíce březen a duben. O konání velikonočních pořadů bude rozhodnuto s ohledem na vývoj situace kolem koronovairu.

Jednotlivá muzea Národního muzea v přírodě jsou s okamžitou platností až do odvolání pro veřejnost uzavřena. „ K tomuto kroku jsme přistoupili v návaznosti na nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR a po doporučení Ministerstva kultury ČR,“ uvedl generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.  „Fakticky se uzavření týká především rožnovského Valašského muzea v přírodě a Muzea v přírodě Vysočina, protože další naše muzea (Muzeum v přírodě Zubrnice a Hanácké muzeum v přírodě) jsou standardně pro veřejnost otevřena až od dubna respektive od května,“ doplnil Jindřich Ondruš s tím, že jednotlivá muzea také ruší naplánované edukační pořady určené předškolním a školním skupinám.

„Jak to bude s (na duben) připravovanými velikonočními pořady je v této chvíli otázkou, kterou budeme řešit podle vývoje situace kolem koronaviru. Veřejnost budeme o jednotlivých dalších krocích samozřejmě včas informovat. Návštěvníkům našich muzeí se omlouváme a děkujeme za pochopení,“ uzavřel ředitel Ondruš.