Objednávejte nové knižní tituly

z dílny Valašského muzea v přírodě

  • Muzeum v srdci. Půlstoletí Valašského muzea ve vzpomínkách pracovníků

Za čtyři roky oslaví Valašské muzeum v přírodě 100 let od svého založení!! Jak na svou práci, každodenní úkoly, úspěchy i těžkosti vzpomínají jeho bývalí zaměstnanci? Unikátní kniha vzpomínek nabízí pohled do zákulisí muzea přibližně mezi lety 1955 a 2000 očima čtrnácti bývalých zaměstnanců včetně dlouholetého emeritního ředitele Jaroslava Štiky.

Příběhy ilustruje velké množství dosud nepublikovaných fotografií z muzejního archivu.

Cena: 330 Kč 

 

  • Jak šel Janek do světa učit se řemeslu

Jak se vyrábí bič, nůž-křivák nebo klobouk z choroše? Tato a mnohá další řemesla se na svém putování naučí mladík Janek. Protože už je dost starý a pořád neví, čím chce být, vydává se do světa na zkušenou. Knížka pro děti, bohatě ilustrovaná rožnovskou malířkou Ludmilou Vaškovou, provede malé čtenáře po beskydských kopcích a seznámí je s málo známými i téměř zaniklými tradičními řemesly.

Cena: 230 Kč 

 

  • Jiskřičky naděje. Vzpomínky Jiřiny Gryczové-Koláčkové

Po třech letech se dočkala dotisku úspěšná kniha vzpomínek učitelky z Horní Bečvy. Před čtvrtstoletím sepsala své životní osudy, které byly uloženy v archivu Valašského muzea v přírodě. V knize se navrací do dětství a mladých let prožitých na Valašsku, Slovensku a Těšínsku, k příběhům, lidem a vzpomínkám, které tvořily její život. Kniha je nejen poutavým čtením, ale také hodnotným etnologickým pramenem.

Cena: 250 Kč 


Knihy jsou k dostání v muzeu nebo zašleme poštou na dobírku.

Objednávejte na e-mailu: libuse.smilkova@nmvp.cz.


Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka