Letní prázdniny přinesly rekordní návštěvnost

Prázdninové měsíce roku 2021 přilákaly rekordní zájem o Valašské muzeum v přírodě. 

Muzejní areály navštívilo celkem 178 571 osob. Návštěvnost se tak nejen vyrovnala loňským prázdninám, ale předčila dokonce i léto 2019 a vzrostla o 17 500 osob.

Podle generálního ředitele stojí za zvýšeným zájmem několik faktorů: „Valašské muzeum v přírodě vnímám jako bezpečné místo k setkání, kdy při dodržení epidemiologických pravidel lze účinkujícím i divákům zprostředkovat zážitek v kulisách historického prostředí muzea. Vzhledem k okolnostem vývoje covidové situace se nám podařilo uskutečnit naplánované pořady letní sezóny 2021. Kromě Pekařské soboty proběhly všechny velké pořady. Rožnovské slavnosti, Dny řemesel a setkání kovářů a Starodávný jarmark se opět těšily velké přízni.

Podobně jako v minulém roce jsme i letos zaznamenali zvýšený zájem o návštěvu muzea ve všedních dnech, které jsme obohatili o cyklus zajímavých letních aktivit. Procházku Valašskou dědinou jsme návštěvníkům zpestřili zajímavou prohlídkou – Bylinkovou procházkou nebo S písničkou Valašskou dědinou. Na děti čekalo prázdninové hraní, vyprávění valašských bájí a pověstí a nechyběla ani příběhová hra v Dřevěném městečku. Novinkou letošní sezóny se stal bonus pro návštěvníky v podobě volného vstupu do muzea první čtvrtek v měsíci od května do září 2021,“ sdělil Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.