Historická vesnice

Otevírací doba

Historická vesnice

Vstupné

Dospělí 120 Kč
Snížené (studenti 15 - 26 let; senioři nad 65 let) 100 Kč
Žáci 6 - 15 let 60 Kč
Děti do 6 let Zdarma
Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a až 4 děti do 15 let) 240 Kč
Skupina 15 osob a více základní 100 Kč
Skupina 15 osob a více děti předškolní 40 Kč

Koupit vstupenku on-line



Vstupenka do areálu Historická vesnice

Vyberte platnost vstupenky:

Na vybrané programy je vstupné stanoveno individuálně.

Vstupné na akce pro veřejnost:
Velikonoce, Podzim na vesnici, Vánoce: základní 80 Kč/snížené 50 Kč
Mimosezonní vstupné (leden – březen, listopad – prosinec) 
Prohlídka mimo otvírací dobu/mimosezonní je možná pouze pro minimálně 10 osob po předchozí telefonické/e-mailové domluvě a s příplatkem 100% k běžnému vstupnému.

Prohlídka pouze s průvodcem, délka prohlídky 75 min. V době otevření pokladny je návštěvníkům umožněna prohlídka domu z Loubí a nákup suvenýrů.

Pokud průvodce neurčí jinak, jsou časy prohlídek následující:
So - Ne, svátek 10:00, 12:00, 14:00 hod.
Telefon: +420 475 228 267 
E-mail: muzeumzubrnice@nmvp.cz

 


Další informace

Muzeum je součástí obce Zubrnice, vklíněné do malebné, ale dramaticky modelované krajiny Českého středohoří. Obec má dochovaný starý návesní půdorys, kterému dominuje původně gotický kostel sv. Maří Magdalény. Pro vesnici je charakteristická honosná, pozdně klasicistní zástavba – důsledek efektivního hospodářského využití zdejší krajiny. Tím bylo pěstování a sušení ovoce a následný export produktů po Labi do Německa, zejména pak výnosný obchod s chmelem. Od roku 1995 jsou Zubrnice památkovou rezervací.

Skanzen vznikl jako záchranné muzeum převážně pro oblast Českého středohoří, jehož základem jsou ale vesnické stavby stojící na původních místech. Na první pohled Vás upoutá právě jedinečná zástavba, uvnitř muzea pak nahlédnete do chmelařského domu na návsi, poválečné školy nebo vesnického obchodu z 30. let 20. století. V Mlýnském údolí Vás může zaujmout funkční malý selský mlýn a zejména pak autentické krajinné prostředí, které postupně přetváříme do podoby z poloviny 19. století.

Vedle pořádání velkých akcí pro veřejnost muzeum připravuje také řadu edukačních programů, tematických prohlídek a výstav z oblasti tradiční lidové kultury a výtvarného umění. V sezoně lze využít atraktivní dopravu historickým motoráčkem z Ústí nad Labem, jehož provoz zajišťuje spolek Zubrnická museální železnice, provozující malé muzeum na zastávce Zubrnice – Týniště
Muzeum působí atraktivně zejména jako celek využívající přirozenou zástavbu, citlivě doplňovanou přenesenými stavbami, a také jedinečnou kulturní krajinu.

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka