Muzeum v přírodě Vysočina si pro návštěvníky připravilo nabídku workshopů a komentovaných prohlídek

Nejen pro rodiny s dětmi připravilo Muzeum v přírodě Vysočina pestrou nabídku workshopů a komentovaných prohlídek ve všech svých expozičních areálech.

Od června do října se mohou návštěvníci expozičního areálu Veselý Kopec, památkové rezervace Betlém v Hlinsku i vodního kovacího Hamru ve Svobodných Hamrech zúčastnit zajímavých komentovaných prohlídek a workshopů. Některé z nich jsme připravili ve spolupráci s Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi a Nositelem tradice lidových řemesel Josefem Fidlerem.

  • expoziční areál VESELÝ KOPEC

Také v letošním roce je na Veselém Kopci připravena nabídka workshopů a komentovaných prohlídek pod společným názvem Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům (po kliknutí na odkaz se zobrazí seznam jednotlivých workshopů a komentovaných prohlídek s jejich termíny).

  • památková rezervace BETLÉM HLINSKO

Během července a srpna se můžete každou sobotu počínaje 1. červencem od 10.00 do 15.00 hodin zúčastnit workshopu Loutky na Betlémě. Loutky si z Mydlářského domu v Chrudimi udělají výlet do Hlinska, kde si s nimi můžete zahrát divadlo. Zda se budete jednat o drama, letní romanci či veselou komedii necháme na vaší fantazii. Také si budete moci vyrobit hravou loutku z papíru.
V Pickově domě čp. 178 je až do 31. října zpřístupněna výstava Probuzený poklad aneb výroba žinylkových textilií na Hlinecku. Pokud byste se o hlinecké žinylce chtěli dozvědět ještě více, 1., 2., 5., 6. a 22. července dostanete příležitost. Od 14.00 hodin začne v tyto dny v Tkalcovně na Betlémě komentovaná prohlídka s Josefem Fidlerem.
Každé úterý od července do srpna počínaje 4. červencem se budou konat workshopy Korále z klokočí, během nichž se dozvíte nejen zajímavé informace o keři klokoč zpeřený, prohlédnete si předměty z klokočí ze sbírky muzea, ale také si nějaký výrobek z klokočí budete moci vyrobit.

  • VODNÍ KOVACÍ HAMR ve Svobodných Hamrech

Během posledních čtvrtků v měsících červen až září se můžete zúčastnit od 10.00 do 12.00 a od 13.30 do 16.00 hodin komentovaných prohlídek ve vodním kovacím hamru ve Svobodných Hamrech.