Co Vás při návštěvě našeho muzea zajímá?

Časté dotazy

Nabízíte prohlídky v cizím jazyce?

Prohlídky s průvodcem jsou možné v anglickém, francouzském, polském jazyce na základě předchozí objednávky.

Kolik času nám zabere prohlídka?

Veselý Kopec: 1,5 hodiny

Betlém Hlinsko: dle okruhu 1 hodinu

Svobodné Hamry: 0,5 hodiny

Je možné koupit e-vstupenku i na akce?

Je možné zakoupit e-vstupenku na Veselý Kopec a na okruhy v památkové rezervaci Betlém Hlinsko. Na programy e-vstupenku v současné době nelze zakoupit.

Máte v muzeu občerstvení?

Areál Veselého Kopce disponuje sezonními možnostmi stravování (restaurace přímo v areálu a restaurace u parkoviště). V památkové rezervaci Betlém Hlinsko je několik možností stravování včetně kavárny. Vodní kovací hamr Svobodné Hamry je aktuálně bez možností stravování v místě.

Můžeme k vám s kočárkem/na invalidním vozíku?

Ano. Bezbariérové jsou exteriéry areálů. Interiéry objektů bezbariérové zpravidla nejsou.

Je třeba se na prohlídku objednat?

V památkové rezervaci Betlém Hlinsko se na prohlídku musí objednat větší skupiny či skupiny s volným vstupem (například dětské domovy apod.). Na Veselém Kopci je nutná objednávka předem pouze pro prohlídky s průvodcem. Kontakty pro objednávku: veronika.formankova@nmvp.cz (Betlém Hlinsko), zuzana.seifertova@nmvp.cz (Veselý Kopec).

Byli jsme u vás před rokem, má smysl přijít znovu - změnilo se něco?

Ano. Expozice procházejí průběžnou obměnou. Obsah programové nabídky není vždy shodný. Každoročně se na půdě muzea koná několik sezonních výstav s různou tematikou. 

Máte otevřeno i o státních svátcích a v pondělí?

Pondělí je zavírací den, není-li státním svátkem.

Kde můžeme u vás zaparkovat?

Během některých programů v areálu Veselý Kopec jsou stálé parkovací plochy kapacitně omezené a je třeba využít záchytných parkovišť. Menší parkovací plocha je u vodního kovacího hamru ve Svobodných Hamrech. Parkování v Hlinsku je v rámci veřejných parkovacích ploch.

Můžeme přijít s pejskem či jiným zvířetem?

Ano, ale je zakázán volný pohyb zvířat. Psa je nutno mít na vodíku, případně s náhubkem.

Můžeme u vás platit kartou?

Ano. Platba kartou je možná u vstupného. Prozatím nelze platit kartou nákup upomínkových předmětů. Prodejci během akcí ve většině případů neakceptují platbu kartou.

Je prohlídka s průvodcem?

Ano. Prohlídka interiérů v památkové rezervaci Betlém Hlinsko a ve vodním kovacím hamru ve Svobodných Hamrech je možná pouze s průvodcem. Areál Veselý Kopec lze navštívit také bez průvodce. V areálu je možná prohlídka s průvodcem na základě předchozí objednávky a za příplatek.

Slevy ze vstupného

Kompletní přehled vstupného naleznete na www.nmvp.cz/vysocina v sekci pro návštěvníky nebo případně v tištěném sborníku akcí. Několikrát ročně je vstup do muzea zdarma.

Úschovna kol a zavazadel

Muzeum prozatím nemá k dispozici prostory pro úschovnu kol a zavazadel, disponuje stojany na kola v areálu Veselý Kopec a PR Betlém Hlinsko.

Pro jaký věk jste určeni?

Muzeum je určeno pro všechny věkové kategorie. Součástí akcí bývá ve většině případů aktivita pro menší děti. Pro více informací je vhodné sledovat program jednotlivých akcí.

Nacházejí se ve všech areálech muzea WC, zázemí pro matky s dětmi?

Ano, součástí areálů muzea (Veselý Kopec, Betlém Hlinsko) jsou bezbariérová WC. Zázemí pro matky s dětmi (přebalovací pult) je k dispozici. Vodní kovací hamr Svobodné Hamry nemá souciální zázemí.

Připravované akce

Aktuálně

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka