Památková rezervace Betlém Hlinsko

Adresa: Příčná 350; 539 01 Hlinsko

 

  • Přístupnost objektů

 

  • Vstup​​​​​​​

V rámci návštěvy okruhu památkové rezervace Betlém lze navštívit objekty přibližující život a práci drobných řemeslníků typických pro Hlinsko v období od druhé poloviny 19. století do počátku 20. století (dílna a obydlí tkalce, hračkáře, ševce a pilníkáře). V jednom objektu se nachází stálá expozice masopustních obchůzek a masek z Hlinecka.

Vstupenky do areálu lze zakoupit v historickém objektu, sloužícím jako prodejna suvenýrů a pokladna (vstup + 1 schod).  Placená prohlídka areálu včetně výkladu a přístupu do interiérů je zajištěna pouze s průvodcem.

 

  • Interiér​​​​​​​

Areálem vede  cesta dlážděná žulovými kostkami (12 x 12 cm) s odbočkami k jednotlivým expozičním objektům, cesta je bez výraznějších výškových rozdílů.

Přízemí historických objektů je dostupné přes +1schod (výška 5-20 cm). U jednoho z expozičních objektů je vstup přes 2 schody (výška celkem cca 50 cm).

  • Výtah 

Výtah není k dispozici.

  • WC

​​​​​​​Pro návštěvníky je k použití veřejné WC města cca 5 m od objektu pokladen včetně bezbariérového.

  • Parkování

Bezplatné parkoviště se nachází zhruba 150 m od památkové rezervace, přístup k areálu je bezbariérový, placené parkoviště leží na okraji památkové rezervace.

 

Mapováno 9/2022

Připravované akce

Hrnčířská sobota

Veselý Kopec
V sobotu 4. května je pro návštěvníky Veselého Kopce připraveno setkání s hrnčíři a keramiky a to díky programu s názvem…

Aktuálně

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka