Velikonoce na Veselém Kopci

Akce
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

V pátek 15. dubna bude zahájena jubilejní 50. návštěvnická sezona na Veselém Kopci. Pro tento slavnostní okamžik je připraven program s názvem Velikonoce na Veselém Kopci.

Od Velkého pátku 15. dubna do Pondělí velikonočního 18. dubna budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si interiéry roubenek doplněné o ukázky velikonočního pečiva, zdobených vajíček a dalších tradičních předmětů.

Dozvědí se tu například o tom, proč se na Zelený čtvrtek peklo pečivo zvané jidáše, jaké byly tradiční způsoby zdobení kraslic na Horácku, nebo co lidé žijící před sto lety jedli na Boží hod velikonoční. Zajímavé jistě budou i ukázky zhotovování velikonočních předmětů: pletení pomlázek, zdobení kraslic různými technikami, pečení svátečních perníků do forem a dalších. Na Veselý Kopec přijali pozvání lidoví řemeslníci, kteří nejen předvedou svoji dovednost, ale nabídnou své výrobky k prodeji.

V pátek 15. dubna v 11.00 hodin bude vernisáž výstavy nazvané Půlstoletí s vámi. V neděli 17. dubna vesele zahraje dechový kvintet Mrákotínka z Mrákotína a v pondělí 18. dubna ve 13.30 hodin předvedou děti z obce Vinary obyčej vodění jidáše.

Vstupné: dospělí 160 Kč, studenti 15–26 let, senioři nad 65 let 140 Kč, děti 6–15 let 80 Kč, rodinné (2 dospělí a max. 4 děti 6–15 let) 320 Kč
Upozornění: Na tento program nelze zakoupit a uplatnit on-line vstupenku!

Garant programu:

PhDr. Ilona Vojancová

výzkumná a vývojová pracovnice

ilona.vojancova@nmvp.cz

specializace: regionální pracoviště pro tradiční lidovou kulturu

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka