Posvícení

Akce
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

V sobotu 4. září se od 9.00 do 16.00 hodin v Muzeu v přírodě Vysočina v areálu Veselého Kopce u Hlinska uskuteční program s příjemným názvem i obsahem Posvícení.

V některých roubených objektech zavoní tradiční posvícenské pečivo, které si budou moci zájemci koupit. V některých roubených objektech zavoní tradiční posvícenské pečivo, které si budou moci zájemci koupit. Například v usedlosti z Mokré Lhoty se bude péci v chlebové peci, ve stavení u Pilných posvícenské buchty, ve mlýně pak perník tlačený do dřevěných forem.

PhDr. Ilona Vojancová

K posvícení vždy patřila veselá nálada, bude tomu tak i na Veselém Kopci. Veselé písničky k poslechu i tanci zahrají Pouličníci z Tábora. Program doplní malý Posvícenský jarmark, jehož se zúčastní pozvaní lidoví výrobci nabízející především tradiční dobroty, ale také třeba pomůcky do kuchyně, vyšívané kuchařky, bylinky, formičky a další výrobky. Pro pobavení si návštěvníci budou moci vyzkoušet hru představující stínání kohouta, což byl obyčej provázející v minulosti posvícenské veselí.

Návštěvníci sobotního Posvícení budou mít možnost dozvědět se něco více o tradičním způsobu uchovávání potravin. Interiéry chaloupek totiž tuto zajímavou oblast týkající se jídelníčku našich předků představují. Posvícenské speciality bude nabízet i Hospoda Na vejměnku v areálu muzea, která pro tento den připravila speciální jídelníček.

Návštěvníky prosíme o dodržování platných proticovidových opatření.

Vstupné: dospělí 140 Kč, děti 6–15 let 70 Kč, studenti 15–26 let, senioři nad 65 let 120 Kč, rodinné (2 dospělí a max. 4 děti 6–15 let) 280 Kč
Trvání programu: od 9.00 do 16.00 hodin (areál Veselého Kopce otevřen od 9.00 do 17.00 hodin)

Garant programu:

PhDr. Ilona Vojancová

vědecko - výzkumný pracovník, vedoucí Oddělení odb

ilona.vojancova@nmvp.cz
469 326 411

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka