Staňte se dobrovolníkem Muzea v přírodě Vysočina

Muzeum v přírodě Vysočina zavedlo v roce 2024 dobrovolnický program, jehož cílem je mimo jiné smysluplný způsob trávení volného času s lidmi podobného zaměření a zároveň naplňování potřeb muzea.  Dobrovolnictví je tak výzvou a zajímavou příležitostí k seberealizaci a zpestření pracovních aktivit.

Pokud vás zajímá historie, lidové stavitelství či lidová kultura nebo byste rádi zjistili, jak funguje zákulisí muzea a chtěli jste se stát jeho součástí, tak právě pro vás je dobrovolnický program určený. Zapojit se můžete například do příprav, údržby a úklidu areálů muzea, pomoci s edukačními a aktivizačními programy muzea, práce se sbírkovými předměty nebo digitalizací sbírek.

První aktivizační program, při němž muzeum dobrovolnický program využilo, byly Velikonoce na Veselém Kopci. Dobrovolnice Bára pomáhala při kontrolování vstupenek.

A co na dobrovolničení Bára říká?

„Když mi Lenka nabídla možnost stát se dobrovolníkem pro muzeum v přírodě, přišlo mi to jako skvělá příležitost poznat zajímavé lidi, nová místa a naučit se zase něco nového. A přesně to dobrovolnictví skýtá. Na Veselém Kopci jsem při velikonoční akci poznala skvělé lidi z řad organizátorů, účastníků (myšleno stánkařů, ale nenapadá mě lepší výraz) i návštěvníků. O Velikonocích se mezi roubenkami nesla nejen vůně čerstvých buchet, ale také pohodová atmosféra a řechtání koledníků.
Těším se na další akci, které budu moci být součástí. A pokud bych dobrovolničení měla shrnout pár slovy, bylo by to sdílení radosti z pocitu pomoci bez očekávání odměny. Ta odměna, která se dostaví, když nic neočekáváte, té se totiž žádné peníze nevyrovnají. Tak to někdy zkuste.“

Stejně jako Bára, i vy se můžete stát naším dobrovolníkem. Jak se můžete v případě zájmu přihlásit do našeho dobrovolnického programu? Na našich webových stránkách vyplňte přihlášku do dobrovolnického programu Muzea v přírodě Vysočina a zašlete na e-mail lenka.jedlickova@nmvp.cz.

Muzeum v přírodě Vysočina podporuje také firemní dobrovolnictví. V takovém případě stačí napsat dotaz na e-mail uvedený výše.

Kontaktní osoba:

Mgr. Lenka Jedličková

kurátorka sbírkových fondů

lenka.jedlickova@nmvp.cz
469 326 412

specializace: domácnost, zvykoslovné předměty, religiozita; dobrovolnictví

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka