Online cyklus Muzea v přírodě Vysočina JARO JE TU!

Muzeum v přírodě Vysočina sice zůstává i nadále uzavřené, příchod jara a velikonoční svátky s námi ale můžete strávit online prostřednictvím našich webových stránek a sociálních sítí.

Během března a dubna jsme pro návštěvníky našich webových stránek a facebookových a instagramových profilů připravili cyklus příspěvků nazvaných JARO JE TU! Věříme, že si s námi následující týdny užijete, pobavíte se a třeba získáte i zajímavé informace a podněty k jarnímu tvoření a vaření.

 •  webové stránky www.mnvp.cz/vysocina
  Počínaje 15. březnem a následně každé pondělí až do konce dubna zde zveřejníme zajímavé články na jarní nebo velikonoční téma, například o postním období, pašijovém týdnu, vodění jidáše nebo na návody na jarní hry. Harmonogram a odkazy na jednotlivé příspěvky budeme postupně doplňovat na tomto místě:
  15. března: Postní období a květná neděle
  22. března: Pašijový týden
  29. března: Vodění jidáše
 • facebookový profil veselykopechlinsko
  Facebookový profil Muzea v přírodě Vysočina vám až do konce dubna představí ve svých příspěvcích postní období (obyčeje, které během této doby naši předkové drželi, i typická jídla) i významné dny tzv. pašijového týdne. Přiblížíme vám také tradiční jarní hry.
 • instagramový profil muzeum_v_prirode_vysocina
  Na našem instagramovém profilu se až do 5. dubna můžete těšit na příspěvky zaměřené na tradiční způsoby zdobení kraslic na Horácku a význam některých ornamentů. Zjistíte, jak se zdobila vajíčka pomocí batiky, k čemu se používal kotejš a z čeho se vyráběl nebo zda kraslice uměly mluvit. Můžete si také podle našich receptů uvařit tradiční postní jídla.