Začátek pašijového týdne

Pondělí a úterý pašijového týdne před Velikonocemi jsou obyčejné dny bez zvláštních zvyků a obyčejů. Věnovány byly většinou úklidu. Pokud si od úklidu potřebujete odpočinout, zkuste se s námi zamyslet, jak se určuje termín velikonočních svátků.

Střídání ročních období je závislé na pohybu Země kolem Slunce. Doplňte datum obou rovnodenností a obou slunovratů (Nápověda: 21.12.2020, 20.6.2020, 20.3.2020, 22.9.2020). Poté si na obrázku zvýrazněte datum jarní rovnodennosti:

Přiřaďte názvy jednotlivých měsíčních fází k obrázkům (Nápověda: Nov, Dorůstající, Couvající, Úplněk). Poté si najděte datum nejbližšího úplňku:

První neděle po tomto prvním jarním úplňku je velikonoční nedělí. 

Řešení naleznete na následují straně.

Připravované akce

Aktuálně

Podpořte spolu s námi nově vznikající umělce v oblasti filmové tvorby.

V dnech 26. a 27. července 2021 proběhne v interiérech a okolí Mlýna Týniště čp. 27 natáčení absolventského filmu kameramanky Heleny Fikerové, studentky FAMU. V úterý 27. července bude pro návštěvníky uzavřen vstup do interiéru Mlýna Týniště čp. 27. Po ukončení natáčení budou prohlídky na mlýně obnoveny. Prosíme návštěvníky, aby spolu s námi pomohli vytvořit nerušený prostor pro vznikající krátký film a o aktuální situaci se informovali u našich průvodkyň na pokladně muzea v domě z Loubí. 

Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka