Křest knihy Roman

Akce
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Křest knihy Roman - A nedělí nesly se Polzentalem zvony od autora Pavla Krause. 

V sobotu 17. února 2024 v 15:00 bude v Muzeu v přírodě Zubrnice pokřtěna kniha Roman - A nedělí nesly se Polzentalem zvony. Koncepci knihy a její převážnou část včetně snímků a grafiky vytvořil její autor Pavel Kraus, hlavním hrdinou je pan Roman Řezáč - písmák, potomek starousedlých Němců, jediný obyvatel rodinného gruntu v nedaleké Dolní Polici. Kniha je rozhovorem o hledání kořenů v tradicích, mystice legend rodného kraje, o pokoře k Božímu veškerenstvu a fotografickou esejí o obrazech světa viděných jako mapy, nebe i země...
Roman je důležitou osobností zdejšího kraje, obrací se na něj všichni ti, kteří se zajímají o zdejší předválečnou historii. I naše muzeum s panem Řezáčem dlouhodobě spolupracuje, jeho překlady a texty se staly základem prvních expozic zvyků původních obyvatel v této oblasti. V roce 2023 proběhla v našem muzeu výstava kolorovaných kreseb Romana Řezáče a v budoucnu se chystá výstava, která představí jeho mnohovrstevnaté dílo komplexně.

Knihu vydalo na konci roku 2023 nakladatelství BOOK & PIPES a krátkým textem do knihy přispěl i jeden kolega z našeho týmu.

V rámci křtu vystoupí kapela Merbotrubky.