Hanácké muzeum v přírodě opět otevírá brány! Zažijte krojovou poradnu, tesařské řemeslo i tradiční hanácký venkov

Příkazy – Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích se po zimní pauze opět otevírá veřejnosti. Novou sezonu odstartuje ve středu 1. května. Pro letošní rok muzeum připravilo zbrusu nový program pro celou rodinu. Vonět bude dřevem.

Poprvé areál příkazského Kameníčkova gruntu ožije krojovou poradnou. Ta se zájemcům o hanácké odívání otevře už v sobotu 4. května, a to od 10 do 16 hodin. „V krojové poradně se s vámi setkají Jarmila Vítoslavská a Bronislava Millá, přední znalkyně hanáckého oděvu. Poradí vám s nošením hanáckého kroje, ať už zděděného po babičce, nebo jen s jeho konkrétní součástí. Dozvíte se o výrobě, tajemstvích a motivech hanáckého kroje a budete se moci zeptat na vše, co vás zajímá,“ láká vedoucí Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích Petr Vodešil. Přidává, že další krojové poradny jsou naplánované na 1. června, 6. července, 3. srpna a 7. září.

Programovou novinkou, kterou muzeum letos během sezóny nabídne, je akce nazvaná Tradiční tesařské řemeslo. Ta se uskuteční v sobotu 13. července. „Během této akce se příchozí seznámí s historií a technikami tesařského řemesla, vyzkouší si práci se dřevem pod vedením zkušených tesařů a mohou se jim podívat pod ruce, na ukázky tesařských prací. Na to se velmi těšíme,“ pokračoval Petr Vodešil.

Během léta nebudou chybět ani tradiční a návštěvnicky oblíbené akce, jako jsou Žně na Hané či Koniny. Podzim pak bude ve znamení Hané a Hanáků, v Příkazích se totiž uskuteční XV. Setkání Hanáků a část programu se odehraje i v prostorách Hanáckého muzea v přírodě.

Muzeum je v květnu otevřené o víkendech a ve státní svátky, od 10 do 16 hodin. Plný návštěvnický režim odstartuje 1. června. Další informace najdete na webových stránkách www.nmvp.cz/prikazy a sociálních sítích muzea.


Soubory ke staženíNárodní muzeum v přírodě

Úvodní stránka