Tradiční tesařské řemeslo se vrací do Hanáckého muzea v přírodě!

Příkazy – Po pěti letech se do Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích vrací program s názvem Tradiční tesařské řemeslo. Návštěvníci si v sobotu 13. července budou moci prohlédnout ukázky práce tesařů, vyzkoušet si některé techniky a dozvědět se o tomto řemesle víc informací.

„Tesařství je důležitou součástí lidových tradic nejen na Hané a my jsme rádi, že můžeme našim návštěvníkům přiblížit toto řemeslo v jeho autentické podobě,“ říká Petr Vodešil, vedoucí Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích. „Akce je určena pro celou rodinu a věříme, že si ji užijí jak malí, tak velcí,“ doplňuje.

K vidění budou ukázky hoblování, otesávání a dalšího zpracování kulatiny za použití speciálních tesařských nástrojů a nářadí. „Díky tomu mohou návštěvníci lépe porozumět historickým technikám, které spočívají především v kvalitním nářadí, zručnosti a zkušenosti řemeslníků,“ pokračuje Petr Vodešil.

Celodenní program bude doprovázen hudebním vystoupením dua ze ZUŠ F.B. Ševčíka Jedovnice, které navodí příjemnou atmosféru pro všechny návštěvníky. Muzeum bude v sobotu 13. července otevřené od 10 do 17 hodin. Další informace najdete na webových stránkách www.nmvp.cz/prikazy a sociálních sítích muzea.