Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům

Pro rodiny
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Muzeum v přírodě Vysočina, především expoziční celek Veselý Kopec, je místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Právě pro ně je na měsíce červenec až říjen připravena zajímavá nabídka.

Od července do října Veselý Kopec patří rodinám s dětmi, ale nejen jim – patří každému, kdo chce prožít příjemné chvíle v zajímavém prstředí muzea v přírodě. V prodejně upomínkových předmětů lze získat herní plány, podle nichž můžete samostatně procházet mezi roubenými chaloupkami, hledat odpovědi na otázky, které vás dovedou k rozluštění tajenky a získání malé odměny. Kromě toho jsme na většinu prázdninových dnů připravili doprovodné programy, jejichž nabídku naleznete níže. Veselý Kopec se tak v létě stává místem plným překvapení a zajímavých podnětů.

Komentované prohlídky jsou maximálně pro 20 osob. Jejich zaměření zjistíte níže. Prohlídky s odborníkem na dané téma budou začínat v 10.30 a 13.30 hodin. Prohlídku si můžete rezervovat předem prostřednictvím e-mailu muzeumvysocina@nmvp.cz, na telefonu 469 333 175 nebo objednat přímo na místě v pokladně na Veselém Kopci. Na tyto komentované prohlídky není možné zakoupit on-line vstupenky.
Vstupné na Veselý Kopec společně s komentovanou prohlídkou: základní 140 Kč, snížené 120 Kč, dětské 70 Kč, rodinné 280 Kč.

Herní plán získáte za 10 Kč v prodejně upomínkových předmětů. Malou odměnu za vyluštěnou tajenku si můžete vyzvednout v pokladně. Věříme, že největší odměnou však bude společně strávený čas s vašimi dětmi.

A jaký program jsme pro vás připravili na jednotlivé dny?

 • 14. až 17. září * Rozkvetlá dílna (workshop) – Odneste si od nás vlastnoručně vyrobenou květinu z krepového papíru, která vám neuvadne. Ve statku z Mokré Lhoty si pak můžete prohlédnout, jak se takovými květinami zdobí i masopustní masky.
 • 25. září * Příběh lněného semínka (komentovaná prohlídka) – Na začátku je jedno malé semínko. A na konci třeba mýdlo, tmel nebo linoleum. Nevěříte? Věřte. Společně si povíme, jak všestranné použití  má lněné semeno, jak se zpracovává, a nakonec vám ukážeme, jak lněný olej lisovali naši předci.
 • 28. září *  Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 3. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 9. října * Příběh lněného semínka (komentovaná prohlídka) – Na začátku je jedno malé semínko. A na konci třeba mýdlo, tmel nebo linoleum. Nevěříte? Věřte. Společně si povíme, jak všestranné použití  má lněné semeno, jak se zpracovává, a nakonec vám ukážeme, jak lněný olej lisovali naši předci.
 • 10. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 16. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 23. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 24. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 28. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 30. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.
 • 31. října * Od semínka po košili (komentovaná prohlídka) – Vzpomínáte si na pohádku o Krtečkovi a jeho modrých kalhotkách s kapsou? U nás se dozvíte, jaká je cesta od lněného semínka k plátnu, košili či kalhotám doopravdy. Také vám povíme o historii pěstování lnu, k čemu sloužila pazderna nebo čemu se říkalo šerka. Průvodcem vám bude Josef Fidler – tkadlec, Nositel tradice ČR v oboru tradičních řemesel.

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka