Odpoledne s folklorním souborem

Koncert
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

KLAS z Kralic na Hané 

Na podiu komorního amfiteátru vystoupí Hanácký soubor písní a tanců Klas z Kralic na Hané.

Soubor tento rok dovrší již padesát let svého trvání. Potkává se v něm asi 40 tanečníků a muzikantů ve věkovém rozmezí od 15 do 100 let.

Kroje, v kterých soubor vystupuje, přibližují podobu hanáckých krojů přibližně z období 30. až 40. let 19. století, tak jak je ve svých malbách zachytil malíř Josef Mánes.

Soubor v tanečních a hudebních pásmech zpracovává každodenní i výroční obyčeje, jako jsou dožínky, masopust, přástky, svatba, pásmo odvedenci, pásmo milostných tanců i pásma s názvy Na renko nebo Hospoda.

Nedílnou součástí souboru je už od jeho založení Hanácká muzika KLAS. Doprovází tanečníky dospělého souboru, hraje však i k poslechu a volnému tanci.

Tanečníci a muzikanti souboru  jistě v neděli návštěvníky přesvědčí, že hanácké tance a písně nejsou, jak se dlouhodobě traduje, jen pomalé.

  • Po celý den si návštěvníci mohou vybrat z tohoto sortimentu: pečivo, sušené ovoce, koření, keramika, drátování, dřevěné dekorace a výrobky, textilní doplňky a bylinné směsi. 

UPOZORNĚNÍ - Na základě vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR Vás před nákupem vstupenky žádáme o předložení potvrzení o testování (PCR, antigenní, čestné prohlášení) nebo potvrzení o očkování či potvrzení o prodělané nemoci viz podrobnější infomace

Děkujeme za pochopení.


VSTUPNÉ

základní: 120 Kč  • snížené: 100 Kč • dětské: 60 Kč • rodinné: 240 Kč


Soubory ke stažení


Kontakt

Bc. Milena Bahounková

oddělení programů a propagace

milena.bahounkova@nmvp.cz
571 757 148
603 209 803

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka