Klasika folklorně RB : BOYS & Radek Blahus

Koncert
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

RB:BOYS & RADEK BLAHUS je skupina mladých talentovaných hudebníků z celé České republiky tvořící smyčcový komorní orchestr, založený Hradišťákem Radkem Blahušem v loňském roce.

Externí pořadatel: Radek Blahuš, e-mail: radekblahus@seznam.cz

„Klasika folklorně“ chtějí posluchače mimo jiné seznámit s neobvyklými polohami hudebních nástrojů vyskytujících se v naší regionální kultuře. Uslyší tak například Montiho čardáš na kontrabas a violoncello, cimbál v sólovém podání s doprovodem orchestru ve skladbě Dalibora Štrunce či klasické uskupení komorního orchestru s novou skladbou Jiřího Pavlici spjatou se zdejší kulturou a historií. Na koncertě bude více než 20 účinkujících, vystoupí i hvězdní hosté: Jiří Pavlica, Katka a Dalibor Štruncovi ze známé skupiny Cimbal Classic, cimbalistka Johana Klára Kratochvílová a moderovat bude herečka Anna Randárová.

To vše za vstupné dobrovolné, které poputuje na výrobu hudebního videoklipu skupiny, který bude pomáhat. Klip RB:BOYS věnují na podporu dětské onkologie, v rámci něhož otevřou i konto pro Nadační fond dětské onkologie KRTEK.

Kapacita koncertu je ovšem omezená a svou vstupenku si tak můžete předem rezervovat na webu rbboys.com.

V případě nepřízně počasí bude koncert přesunut do Janíkovy stodoly.

 

Další zdroje:

Soubory ke stažení


Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka