Jak Valaši chovali včely

Edukační programy
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Pořad věnovaný včelařství, způsobům chovu včel, životu uvnitř úlu a také důležitosti včel pro život náš i našich předků.

Projdete se kolem starých klátových úlů vyrobených z kmenů stromů, ve  školní expozici si prohlédnete včely pěkně zblízka a závěr programu vám osladí medová ochutnávka. V praktické dílně si vyzkoušíte i práci dřívějších voskařů nebo pernikářů.

 

  • vhodné pro: MŠ – předškoláky, ZŠ, zájmové skupiny
  • délka pořadu: 130 min. (ZŠ)
  • začátky pořadu: v 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11.00, 11.45, 12.30
  • počet osob ve skupině: max. 25
  • místo konání: Valašská dědina, Živý dům
  • pro účast na programu je nutné rezervovat si termín v on-line rezervačním systému.
  • spuštění rezervačního systému: od 16. 3. 2021, 9.00

On-line rezervace programu >>> zde <<< (UPOZORNĚNÍ: Rezervační systém je funkční až od okamžiku svého spuštění v uvedený den a hodinu. Do té doby nelze v systému rezervovat konkrétní termín na zvolený program.)

Uskutečnění programu je podmíněno otevřením muzea veřejnosti a aktuálně platnými covidovými opatřeními. Zvažte, prosím, zda je pro vás přijatelné, že náplň programu může být buď upravena dle platných omezení (například vyloučíme veškerý pobyt v interiéru a ponecháme jen venkovní aktivity) nebo vám může být nabídnuta jiná, aktuálně uskutečnitelná varianta návštěvy muzea (dle individuální dohody).

Upozornění k žádostem škol o uplatnění tzv. šablonEdukační programy lze zapojit do projektů šablon, ale lektoři programů nemohou plnit funkci odborníka z praxe, protože tyto pořady nejsou společně vypracovaným speciálním projektem lektora a pedagoga a ve více ohledech nesplňují zadání šablon.

Vstupné
MŠ: 20 Kč
ZŠ: 40 Kč
pedagogický doprovod: zdarma
ZTP/P: zdarma

Mgr. Tomáš Gross

muzejní pedagog

tomas.gross@nmvp.cz
571 757 142

Bc. Denisa Hrůzková

muzejní pedagog

denisa.hruzkova@nmvp.cz
571 757 142
730 806 618

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka