Posvícení

Akce
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

V sobotu 2. září se od 9.00 do 16.00 hodin v Muzeu v přírodě Vysočina v areálu Veselého Kopce uskuteční program s příjemným názvem i obsahem Posvícení.

Ve vybraných roubených objektech zavoní tradiční posvícenské pečivo, které budou moci zájemciochutnávat případně si koupit. Například v usedlosti z Mokré Lhoty se budou péci podlplamenice v chlebové peci, v usedlosti Pilných buchty a ve mlýně zase perník tlačený do tradičních dřevěných forem.

K posvícení vždy patřila veselá nálada, tanec a zpěv. Na Veselém Kopci se o zábavu postarají folklorní soubory Vysočan a Vysočánek z Hlinska. Obyčej stínání kohouta předvede ochotnický soubor Čibako z Načešic. Návštěvníci si budou moci sami vyzkoušet, že setnout hlavu dřevěnému kohoutovi není vůbec snadné.

Program doplní malý Posvícenský jarmark, jehož se zúčastní pozvaní lidoví výrobci nabízející především tradiční dobroty, ale také bylinky, koření, formičky nebo dřevěné hračky a další výrobky.

Posvícenské speciality bude nabízet i Hospoda Na vejměnku v areálu muzea, která pro tento den připravila speciální jídelníček.


Vstupné: dospělí 170 Kč; studenti 15–26 let, senioři nad 65 let 150 Kč; děti 6–15 let 90 Kč; rodinné (2 dospělí a max. 4 děti 6–15 let) 340 Kč
Trvání programu: od 9.00 do 16.00 hodin (areál Veselého Kopce otevřen od 9.00 do 17.00 hodin)
Upozornění: Na tento program nelze zakoupit a uplatnit on-line vstupenku!

Garant programu:

PhDr. Ilona Vojancová

vědecko - výzkumný pracovník, vedoucí Oddělení odb

ilona.vojancova@nmvp.cz
469 326 411

Plakát k programu Posvícení na Veselém Kopci


Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka