Od Valašského roku k Rožnovským slavnostem

Výstava
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Rožnovské slavnosti v letošním roce slaví čtyřicáté výročí, za jejich prapůvodem se však musíme ohlédnout téměř o sto let zpět. Historii, pozoruhodný vývoj i současná ohlédnutí zachycuje nejen slovem, ale také obrazem stejnojmenná výstava, kterou naleznete přímo v centru dění – na ohrazení komorního amfiteátru v Dřevěném městečku.

Od Valašského roku k Rožnovským slavnostem

Místo konání: Dřevěné městečko – Komorní amfiteátr

Vstupné: zdarma ke vstupence do Dřevěného městečka

Otvírací doba: shodná s otvírací dobou Dřevěného městečka

Výstava Od Valašského roku k Rožnovským slavnostem vás provede celou historií folklorních slavností v Rožnově pod Radhoštěm. Na osmi chronologicky seřazených panelech se seznámíte nejen s různými tvářemi zdejších národopisných událostí, ale také s lidmi, kteří stáli u jejich vzniku či se významně zasadili o rozvoj folkloru na Rožnovsku.

Zjistíte zde, jak vypadaly vůbec první národopisné slavnosti zorganizované téměř před sto lety při vzniku Valašského muzea v přírodě, jaké byly první krůčky Rožnovských slavností v 60. letech, kde všude se v historii konaly, kdy se jejich součástí stala soutěž o nejlepšího tanečníka valašského odzemku a mnohé další zajímavosti z jejich historie.

Informační texty jsou doplněny o celou řadu fotografií, které představují různé tváře historie slavností. Nedílnou součástí jsou také ukázky historických i současných plakátů, programových sborníků či pohlednic.

Národní muzea v přírodě

Úvodní stránka