Národní muzeum v přírodě se prezentovalo na Dni otevřených dveří Ministerstva kultury ČR

Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea – Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice a Valašské muzeum v přírodě – se představili široké veřejnosti v rámci dne otevřených dveří, který v sobotu 28.9.2019 pořádalo v Nostickém paláci v Praze Ministerstvo kultury České republiky.Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea – Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice a Valašské muzeum v přírodě – se představili široké veřejnosti v rámci dne otevřených dveří, který v sobotu 28.9.2019 pořádalo v Nostickém paláci v Praze Ministerstvo kultury České republiky.

 Všechna čtyři muzea spadající po Národní muzeum v přírodě se v sobotu 28.9.2019 představila v Nostickém paláci v Praze, ve kterém sídlí Ministerstvo kultury České republiky.

Probíhal tady den otevřených dveří, jehož součástí kromě prohlídky paláce bylo také představení jednotlivých příspěvkových organizací Ministerstva kultury ČR.

 

Muzea v přírodě se představila propagačními materiály a jejich zástupci podávali zájemcům podrobné ústní informace o svých organizacích. Součástí prezentace Národního muzea v přírodě byli také řemeslníci, kteří na místě předváděli tradiční řemesla.  A samozřejmě nechyběly ani ochutnávky tradičních jídel jako valaškých vdolků a škvarků,  koláčků z Vysočiny, tvarůžků z Hané nebo slivovice.

 

Na prezentaci Národního muzea v přírodě zamířil také ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek a náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová. Oba představitele Ministerstva kultury ČR, stejně jako další hosty, přivítal generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš a ředitelé jednotlivých muzeí v přírodě – Ilona Vojancová (Vysočina), Petr Vodešil (Příkazy) a František Ledvinka (Zubrnice).

 

Fotografie naleznete na webu Národního muzea v přírodě – www.nmvp.cz

 

Zpracoval:

Mgr. Tomáš Gross

tiskový mluvčí, PR, marketing,

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 739 50 36 36

Připravované akce

Národní muzea v přírodě

Úvodní stránka